Nikel Bronzlar | Çorum Bronz Mak. San. Tic. Ltd. Şti. | Çorum | Bronz | Makina

NİKEL BRONZLAR

Nikel Bronzlar

Nikel, alüminyum bronz 5-11 oranında alüminyum, hem de güç için demir ve nikel ilaveleri içerir. Yüksek mukavemet bronz sonuçlarının alüminyum içeriğini arttırmak. Bu nikel alüminyum bronz alaşımları burçlar için kullanılan, yataklar, tabaklar ve hidrolik valf bileşenlerini giyerler. Nikel alüminyum bronz çubuk, boru ve levha formları mevcuttur.

Nikel alüminyum bronz alaşımları çeşitli tür iniş takımı burç ve rulmanlar gibi endüstriyel uygulamalar için popüler bir seçimdir uzay sanayisi, pervane göbekleri, yüzükler ve donanım için denizcilik sektörünün, dikey pompa sütunlar için bir boru, yangınla mücadele ve yangın için söndürme sistemleri ve deniz suyu terfi pompaları petrol ve gaz endüstrisi, hafriyat donanımları, yanı sıra diğer birçok uygulama için hidrolik burçlar. Bu zaten yönlü alüminyum bronz alaşımların aşınma direncini arttırır nikel ilave spesifik kaynaklanmaktadır. Demir bir gren inceltici olarak görev yapar ve mükemmel yumuşaklık ve tokluk azaltmaksızın gerilme mukavemetini arttırır.


KALAY
KURŞUN
NİKEL
BRONZLAR
RB/7
DIN 1716
G Cu Pb 20 Sn
15/20
6/10
45/55
Çok iyi kaydırma özelliğne sahip, yumaşak, aside dayanıklı, kötü yağlama şartlarına uygun, su ile yağlamada iyi özellik gösteren bir malzemedir. Düşük devirli ve yüksek yüzey basıncına tabi yataklar, su pompaları krozyona dayanıklı armatürler, motor biyel kolu ve soğuk hadde yataklarında.
RB/8
DIN 1716
G Cu Pb 15 Sn
16/22
8/12
60/70
Yumaşak ve yüksek kaydırma özelliğine sahip, sülfirik aside dayanıklıdır. Yağsız kalma durumunda su ile yağlamada çalişabilen bir malzemedir. Normal basınca dayanıklı genel bakım yataklarında ağır yük altında çalışan parçalarda, aside dayanıklı pompa, pervane ve gövdelerinde.
RB/9
DIN 1716
G Cu Pb 10 Sn
18/23
10/14
65/75
Orta sertlikte, kaydırmaya, aşınmaya ve krozyona dayanıklı yüksek bir malzemedir. Yüksek basınç altında çalışan yataklar, sıcak ve soguk hadde yatakları, torna tezgahı yatakları, sülfitli suyla temasta olan yataklarda. 
RB/10
DIN 1716
G Cu Pb 5 Sn
20/24
14/18
70/85
Orta sertlikte iyi kayma özelliğine sahip, aşınmaya dayanıklı, seyreltik sülfirik asit, klorür asidi ve yağ asitlerine dayanıklı bir malzemedir. Aside dayanıklı armatürler, biye kol yatakları, sıcak hadde yatakları ve yüksek yüzey basıncı altında çalışan yataklarda.
Çorum Bronz
TEKLİF TALEBİ

Teklif Formu